Almanca öğrenmek çok kolay !

Almanca öğrenmek genellikle zor olarak bilinir ve bu yüzden bir çok kişi için eğitime başlama kararını almak bile uzun sürebilmekte. Peki, daha hızlı ve kaliteli bir Almanca öğrenmek için aldığınız eğitimden nasıl daha fazla faydalanabilirsiniz?

Bu yazımızı Almanca öğrenmek isteyen herkes için bazı ipuçlarına ayırdık ve soruyu DAS Akademie uzmanlarına sorduk. Aşağıdaki konularda verdikleri basit tavsiyeleri göz önünde bulundurarak daha hızlı ve iyi bir Almanca bilgisine sahip olabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle,

Devamsızlık

Eğer hali hazırda Almanca eğitimi alıyorsanız, eğitiminiz süresince derslere mümkün olduğunca fazla devam göstermenizi tavsiye ederiz. Zorunlu durumlarda yapacağınız devamsızlıklardan sonra sınıf arkadaşlarınızdan ve öğretmeninizden mutlaka yardım isteyiniz.

Vokabelheft

DAS Akademie her ögrencisine kursa basladığında bir Vokabelheft (kelime defteri) hediye etmekte ve yeni bir deftere ihtiyaç duyulduğunda yine ücretsiz olarak temin etmektedir. “Vokabelheft” inize ögrendiğiniz her kelimeyi kaydetmeniz, belli aralıklarla bu kelimeler üzerinde tekrar yapmanız Almanca kelime bilginizi en üst düzeye çıkaracak ve size daha hızlı öğrenme imkanı sunacaktır. Bu amaçla herhangi bir defteri de, ortasından bir çizgiyle dikey olarak ikiye ayırarak kullanabilirsiniz.

Ders dışı danışma

Eğitiminiz ile ilgili ihtiyaç duydugunuz her an öğretmeninize ve/veya konunun uzmanlarına danışmaktan çekinmeyiniz.

Almanca öğrenmek için online kaynaklar

Günümüzde, internet üzerinden sayısız interaktif Almanca eğitimi uygulamasına ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Bu uygulamalar özellikle kendi kendine Almanca öğrenmek veya Almanca bilgisini geliştirmek isteyenler için oldukça faydalı olmaktadır. Örnek olarak; www.das-club.com adresini ziyaret edebilir ve DAS Akademie’ nin ücretsiz internet eğitim uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Almanya’ da bulunma

Eğitiminiz süresince ve/veya sonrasında, olanağınız var ise, belirli bir süre Almanya’ da bulunmanız inanılmaz derecede fayda sağlayacaktır. Bu zaman zarfında uzman bir kurumdan eğitim almak bu faydayı arttıracaktır.

Tv / Film / Müzik

Mümkün oldugunca Alman TV kanallarını takip etmeye, filmleri Almanca dilinde veya Almanca alt yazılı olarak izlemeye, varsa çevrenizdeki ücretsiz film izletilerine katılmaya ve Almanca şarkı dinlemeye çalışınız. Tüm bunların Almanca öğrenmek için çok faydalı olacağını göreceksiniz.

Dersi takip etme

Derslerde konsantrasyonunuzu en üst seviyede tutmaya, dikkatinizi dağıtacak dıs faktörlerden uzak durmaya çalışınız. Takip etmekte ve anlamakta güçlük çektiğiniz bir husus varsa, o anda sınıf öğretmeninizi bilgilendiriniz.

Günlük yaşamda Almanca konuşma

İmkan yaratabildiğiniz her an mutlaka Almanca konuşmaya gayret gösteriniz. Her gün en az bir kere Almanca ile etkileşim sağlamaya özen gösteriniz.

Kendinize güven

Almanca konuşurken ve yazarken rahat ve cesur olunuz. Fırsat buldukça kendi kendinize sesli konuşunuz ve özgüveninizi en yüksek seviyede tutunuz.

Kütüphane

Almanca yayınları takip etmek bu anlamda oldukça faydalı olacaktır. Çevrenizdeki kütüphaneleri ve Almanca kaynaklara sahip olup olmadıklarını araştırmanızı öneririz. İzmir’ de  bulunanlar için, DAS Akademie Izmir merkezi bünyesinde yer alan kütüphaneye sembolik bir ücretle ve yıllık bazda üye olabilirsiniz.

Teknolojinin Almancası

İnternette Almanca içerik takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra interneti, kullandıgınız yazılımları ve cihazları Almanca dil ayarlarını seçerek kullanabilirsiniz. İlk başta zor gelse de, zamanla faydasını mutlaka göreceksiniz.

 

Daha detaylı bilgi ve konunun uzmanlarına danışmak için; www.das-akademie.de

%d blogcu bunu beğendi: