tarafından eklendi tarafından eklendi

Almanca Öğrenmek Zor mu?

DAS Zeitung olarak, Almanca öğrenmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri olan ” Almanca öğrenmek zor mu? ” sorusuna bir cevap vermek istedik!

En baştan söyleyelim ki, başka bir yabancı dili öğrenmek ne kadar zor ise, Almanca öğrenmek de o kadar zor. Yani Almanca öğrenmek zor değil! İlk olarak yapmanız gereken şey, ” Almanca öğrenmek zor mu? ” sorusunu aklınızdan çıkarmak. Eğer Almanca öğrenmek istiyorsanız önyargılarınızdan kurtulmanız ve eğitime bir an önce başlama kararı almanız gerekiyor.

Uzun yılların verdiği eğitimcilik deneyimimizle sabit olarak; kim olursa olsun, öğrenmek isteyen ve sistematik bir şekilde çalışan herkesin Almanca öğrenebildiğini söyleyebiliriz. Başka bir deyişle siz de kesinlikle öğreneceksiniz. Yeter ki bunu bilin ve kendinize güvenin.

Ancak her dil gibi Almanca’yı da öğrenebilmek ve eğitim aşamasında zorluk çekmemek için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta da bulunuyor. Bu kritik noktalara odaklanır ve sistemli olarak çalışırsanız ” Almanca öğrenmek zor mu? ” sorusuna gülümseyip geçeceğinize eminiz!

Peki nedir bu kritik noktalar? Almanca öğrenmeyi kolaylaştıracak püf noktalarına gelin birlikte bakalım!

Almanca Öğrenmek Zor mu? Değil, Yeter ki Sistemli Çalışın!
  • Devamsızlık; günlük yaşamın koşuşturması içinde bazen kendimizi bile kaybedebiliyoruz. Bazen zaman bulamıyor, çok daha önemli işlerle ilgilenmemiz gerekiyor olabilir. Ancak mümkün olduğunca sınıfın yolunu bulmanız gerekiyor. Elinizden geldiğince derslere devam edebilmek çok önemli. Kaçırdığınız dersler içinse, sınıf öğretmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz.
  • Derse odaklanabilmek ve anlamadığınız yerleri sınıf öğretmeninize danışmanız çok önemlidir.
  • Film ve TV izlemek, müzik dinlemek de Almanca’nızı geliştirmek için faydalı olacaktır.
  • Kelime defteri (Vokabelheft) kullanın. Öğrendiğiniz kelimeleri sık sık tekrar etmeye çalışın.
  • Almanca’yı günlük hayatınıza yerleştirmek! Mümkün olduğunca gün içerisinde Almanca ile karşılaşmanız çok önemli. Kısaca; Almanca hep gözünüzün önünde dursun diyoruz!
  • Teknolojiden yararlanın, Almanca kaynaklara erişin. Kütüphane bulabiliyorsanız oradan faydalanın! Mümkün olduğunca çok ama kaliteli kaynak kullanın.

Tüm maddeleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirseniz, Almanca öğrenmenin de, başka bir yabancı dil öğrenmek kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Bu yazıyı sevdiyseniz bunlara da göz atabilirsiniz: Almanca ne kadar zamanda öğrenilir?

DAS Akademie Almanca Kurs Programları hakkında bilgi almak isterseniz de burayı tıklamanız yeterli!

%d blogcu bunu beğendi: