Almanca Şarkı Listesi: Tekrar Tekrar Dinleyeceğiniz 115 Şarkı

Tekrar Tekrar Dinleyeceğiniz 115 Almanca Şarkı

Sevgili DAS Zeitung okuyucuları için tekrar tekrar dinleyebilecekleri 115 Almanca şarkı seçtik. Hem Almanca’nızı geliştirmenize, hem de Alman müzik kültürüne güzel bir giriş yapmanıza olanak sağlayacak bu eşsiz parçaların sizin de damak tadınıza uyacağını tahmin ediyoruz!

1) Xavier Naidoo – Sie Sieht Mich Nicht

Mannheim doğumlu Xavier Kurt Naidoo, müzisyenlik kariyeri boyunca birçok stüdyo albümü çıkarmıştır. MTV, Goldene Stimmgabel ve ECHO gibi birçok ödüle sahiptir. “Ich kenne nichts…”, “Für mich ans Licht”, “Dieser Weg” da diğer popüler şarkıları arasındadır.

2) Xavier Naidoo – Ich Kenne Nichts (Das So Schön Ist Wie Du)

3) Xavier Naidoo – Was Wir Alleine Nicht Schaffen

4) Xavier Naidoo – Wo Willst Du Hin

5) Xavier Naidoo – Dieser Weg

6) GLASHAUS – Wenn das Liebe ist

GLASHAUS, Cassandra Steen, Moses Pelham ve Martin Haas’ın oluşturduğu bir Alman Müzik grubudur. R&B, soul ve pop müziğin başarılı isimlerinden GLASHAUS 2000’li yıllarda kariyerine başlamıştır.

7) Sabrina Setlur – Du liebst mich nicht

90’lı yıllarda ismini duyurmaya başlayan Sabrina Setlur, “Ja Klar” şarkısıyla çıkışını yapmıştır.  Daha sonraki yıllarda Almanya’nın çok satan albüm listelerine giren ve üç kez ECHO ödüllerine layık görülen Sabrina Setlur’un birçok stüdyo albümü bulunmaktadır.

8) Sabrina Setlur – Mein Herz

9) Herbert Grönemeyer – Mensch

Almanya’nın en sevilen sanatçılarından olan Herbert Grönemeyer, müzisyenliğinin yanında aktörlük de yapmıştır. 20’ye yakın stüdyo albümü bulunan Grönemeyer Almanca şarkı dinlemeye başlamak için en iyi sanatçılardan birisidir.

10) Herbert Grönemeyer – Zeit, dass sich was dreht

11) Tic Tac Toe – Mr. Wichtig

1995 yılında tamamen kadınlardan oluşan bir Alman müzik grubu olarak kuruldu. Pop-rap müziğin başarılı isimlerinden oluşan grup ara ara dağılıp bir araya gelse de 2007 yılında yollarını tamamen ayırmıştır.

12) Tic Tac Toe – Spiegel

13) Culcha Candela – Ey Dj

2004 yılında çıkardıkları ilk stüdyo albümleriyle isimlerini duyurmaya başlayan Culcha Candela, Hip-hop, rap ve reggae tarzında yer yer eğlenceli, yer yer de politik duruşlarıyla sevilen müzik gruplarından biridir. Rap ve hip-hop tarzını seven okuyucularımızın sevebileceği grup Almanca şarkı listesinde de yerini aldı.

14) Culcha Candela – Hamma!

15) Culcha Candela – Berlin City Girl

16) Blumio – Hey Mr. Nazi

Japon asıllı Alman rapçi Fumio Kuniyoshi, Blumio sahne ismini kullanarak müzik hayatına başlamıştır. 2005’te çıkardığı Meine Lieblingsrapper isimli single’ı ile müzik listelerinde üst sıralara çıkmayı başarmıştır. Birçok stüdyo albümü ve single’ı bulunan Blumio’nun en sevilen şarkıları da Almanca şarkı listemizde yerini aldı.

17) Blumio feat. Zemine – Rosenkrieg

18) CRO – Einmal um die Welt

CRO sahne ismiyle bilinen Carlo Christopher Simon Waibel, müzisyen, sanatçı, moda tasarımcısı, yapımcı, yönetmen gibi birçok sanatsal dalda kendini göstermiştir. 1990 doğumlu CRO medya önünde ve sahnede giydiği panda maskesi ile de ayrı bir şöhrete sahiptir.

19) CRO – Easy

20) CRO – Bye Bye

21) Tim Bendzko feat. Cassandra Steen – Unter die Haut

1985 doğumlu Alman şarkıcı ve söz yazarı Tim Bendzko, Nur noch kurz die Welt retten isimli şarkısıyla dünya çapında adını duyurmuştur. Tim Bendzko aynı zamanda Bundesvision isimli Alman müzik yarışmasının da kazananlarından biridir.

22) Tim Bendzko – Nur Noch Kurz Die Welt Retten

23) Laserkraft 3D – Nein Mann

24) Seeed – Ding

1998 yılında kurulan Alman müzik grubu Seeed, hiphop ve reggae türünde eserleriyle Almanya ve çevre ülkelerde büyük başarı yakalamıştır. Üç kez ECHO müzik ödülünün sahibi olan grup birçok stüdyo albümü ve single’a imza atmıştır. Almanca şarkı sevenlere önerimizdir.

25) Seeed – Augenbling

26) Peter Fox – Alles neu

Pierre Steffen Baigorry, Pete Fox ve Peter Fox gibi isimlerle de bilinmektedir. Aynı zamanda Seeed isimli müzik grubunun da üyesi olan Peter Fox solo kariyerine de devam etmektedir.

27) Peter Fox – Schwarz zu Blau

28) Peter Fox – Haus am See

29) Jan Delay – Oh Jonny

Jan Phillip Eißfeldt, sahne adıyla Jan Delay, 1976 doğumlu Alman şarkıcı, söz yazarı ve yapımcıdır. Birçok stüdyo albümü ve single’ı bulunan şarkıcıyı hip-hop, reggae, funk türünde müzik seven okuyucularımıza önerebiliriz.

30) Jan Delay – Klar

31) Die Fantastischen Vier – Troy

Fanta 4, Fantastik Dörtlü isimleriyle de tanınan Die Fantastischen Vier, 1989 yılında kurulmuştur. Pop-rap türünde Almanca şarkı söyleyen grup isimlerini Marvel’in Fantastik Dörtlü’sünden almıştır. Günümüze kadar birçok albüm ve single çıkaran Die Fantastischen Vier hâlâ albüm çalışmalarına devam etmektedir.

32) Die Fantastischen Vier – Die da?!

33) Fettes Brot – Emanuela

1992 yılında kurulan Fettes Brot, hip hop türünde şarkılarıyla isimlerini duyurmayı başarmıştır. 1994 yılında Definition von Fett isimli single ile çıkış yapan grup 1995 yılında ilk stüdyo albümlerini çıkarmıştır. 2019 yılında en yeni albümlerini çıkaran grup müzik hayatına devam etmektedir.

34) Die Firma – Die Eine 2005

35) Juli – Perfekte Welle

Eva Briegel’in solistliğini yaptığı Alman müzik grubu Juli, ilk olarak başka isimlerle müzik hayatına başlamış ve ve İngilizce şarkılar söylemiştir. 2004 yılında çıkardıkları Almanca sözlerden oluşan stüdyo albümleriyle müzik kariyerlerine profesyonel olarak başlamış olan grubun şu an 4 stüdyo albümü ve birçok ödülü bulunmaktadır.

36) Juli – Geile Zeit

37) Tokio Hotel – Durch Den Monsun

Bill Kaulitz tarafından kurulan Tokio Hotel, pop rock tarzında müzik yapan bir Alman grubudur. 2005 yılında çıkış yapmalarının ardından, Japonya’dan esinlendikleri ilginç tarzları ile ülkemizde de isimlerini çokça duyurmayı başarmışlardır.

38) Oli P. – Flugzeuge im Bauch

1978 doğumlu Oliver Alexander Reinhard Petszokat, Oli P. ismiyle müzik hayatına başlamıştır. ECHO gibi ödüllerin de sahibi olan Alman müzisyenin birçok stüdyo albümü vardır. Şarkıcılık kariyerinin yanında zaman zaman TV sunuculuğu da yapmaktadır.

39) Oli P. – So bist du

40) Overground – Schick mir nen Engel

Akay Kayed, Ken Miyao, Marq Porciuncula, ve Meiko Reißmann tarafından kurulan Alman müzik grubu Overground pop ve R&B türünde şarkılar yapmıştır. 2003 yılında kurulan müzik grubu yalnıza 2 adet stüdyo albümüne sahiptir. 2008 yılında yollarını ayırmışlardır.

41) Bushido – Sonnenbank Flavour

Anis Mohamed Youssef Ferchichi, sahne adıyla Bushido, Alman bir anne ve Tunuslu bir babanın çocuğudur. Hip hop ve rap müzik yapan sanatçı, 1988 yılından beri müzikle ilgilenmektir. Gerek politik, gerekse de getto yaşamına dair şarkıları da bulunan sanatçının birçok stüdyo albümü ve ödülleri vardır.

42) Frida Gold – Liebe Ist Meine Rebellion

43) Cassandra Steen – Stadt ft. Adel Tawil

1980 doğumlu, Alman-Amerikan ses sanatçısı, Glashaus grubuyla tanınmış ve daha sonra kariyerine solo albümleriyle devam etmiştir. 2010 yılında ECHO ödülünün de sahibi olan sanatçının İngilizce ve Almanca eserleri bulunmaktadır.

44) Helene Fischer – Atemlos durch die Nacht

1984 doğumlu Helene Fischer, Alman şarkıcı, dansçı, TV sunucusu ve aktristir. ECHO, Bambi gibi birçok ödülün de sahibi olan şarkıcı 2005 yılında büyük çıkış yakalamıştır. Atemlos durch die Nacht şarkısıyla 2014 yılının en çok satan albümlerinden birine imza atmıştır.

45 Marteria – Kids

Marten Laciny, sahne ismiyle Marteria 1982 doğumlu Alman hip hop şarkıcısıdır. 2012 yılında FIFA oyunlarında da yer alan Lila Wolken isimli şarkısıyla Alman müzik listelerinde bir numara olmuştur.

46 Marteria – Welt der Wunder

47) Marteria – OMG!

48) Marteria – Endboss

49) Marteria – Sekundenschlaf

50) Marteria – Verstrahlt feat. Yasha

51) Marteria – Marteria Girl

52) Christina Stürmer – Ich Lebe

1982 doğumlu, Avusturyalı şarkıcı, 2003 yılında Starmania isimli albümüyle müzik dünyasına girmiştir. 2005 yılında Ich Lebe şarkısının Almanya’da yayınlanması ile büyük başarı kazanan şarkıcı, sanat hayatına devam etmektedir.

53) Silbermond – Symphonie

Stefanie Kloß, Andreas Nowak, ve  Johannes ve Thomas Stolle kardeşler tarafından kurulan Alman müzik grubu 2004 yılında ilk stüdyo albümlerini çıkarmıştır.

54) Silbermond – Das Beste

55) LARY – System

1986 doğumlu Larissa Sirah Herden, sahne ismiyle LARY,  Alman şarkıcı, model ve yapımcıdır. 2013 yılında çıkardığı single ile müzik hayatına başlayan LARY, şu anda iki stüdyo albüm ve birçok single’a sahiptir.

56) MoTrip – So wie du bist

57) Glasperlenspiel – Geiles Leben

Vokalist Carolin Niemczyk, ve klavye de Daniel Grunenberg tarafından kurulan iki kişilik müzik grubu 2011 yılında çıkardığı albümle müzik hayatına başlamıştır. Elektropop türünde müzikler yapan ikiliden Niemczyk, 2015 yılında Almanya’nın ses yarışmasında jürilik de yapmıştır.

58) Glasperlenspiel – Ich bin ich

59) K.I.Z. – Hurra die Welt geht unter ft. Henning May

60) Nena ‎- 99 Luftballons

Gabriele Susanne Kerner, sahne adıyla Nena, 1960 doğumlu şarkıcı, söz yazarı, aktris ve komedyendir. 99 Luftballons şarkısıyla parlayan Nena, aynı yıl 99 Red Balloons ismiyle şarkının İngilizce’sini de yazmıştır. 1982 yılında müzik hayatına başlayan Nena aynı zamanda grubunun da adıdır. Hem grup hem de solo olarak birçok başarılı stüdyo albümü çıkarmışlardır.

61) Nena & Kim Wilde – Irgendwie Irgendwo Irgendwann

62) Nena – Nur geträumt

63) Falco – Jeanny

64) Falco – Rock Me Amadeus

65) Udo Lindenberg: “Cello” feat. Clueso

66) SIDO feat. Mark Forster – Einer dieser Steine

Paul Würdig, sahne adıyla SIDO, 1980 doğumlu Alman rapçidir. 2004 yılında Maske isimli albümüyle müzik piyasasına giren SIDO 2005 yılına kadar gümüş kafatası bulunan bir maske ile sahneye çıkmıştır.

67) SIDO – BILDER IM KOPF

68) SIDO – Astronaut (feat. Andreas Bourani)

69) SIDO – Hey Du

70) Söhne Mannheims – Und Wenn Ein Lied

Xavier Naidoo, Claus Eisenmann ve arkadaşları tarafından 1995 yılında Mannheim’da kurulan Alman müzik grubudur. 2000 yılında Zion isimli ilk stüdyo albümlerini çıkarmışlardır.

71) Deichkind – Bück dich hoch

1997 yılında Almanya’da kurulan Deichkind bir hip hop, elektro müzik grubudur. 2000 yılında Bon Voyage isimli single ile isimlerini duyuran grup birçok şarkısıyla listelerde üst sıralarda yer almıştır.

72) Die Toten Hosen – Tage wie diese

Die Toten Hosen, bir Alman punk rock grubudur. Şu anki üyeleri Campino (Andreas Frege), Kuddel (Andreas von Holst), Vom (Stephen Ritchie), Andi (Andreas Meurer) ve Breiti (Michael Breitkopf) şeklindedir. 1983 yılında çıkardıkları Opel-Gang isimli albümleriyle müzik piyasasına giren Die Toten Hosen, birçok başarılı albüm çıkarmıştır.

73) Unheilig – Geboren um zu leben

Pop ve elektronik müzik etkilerini, nihilist ve daha sert biçimde yorumlayarak Hard Rock türünde şarkılar yapan Alman grup, 1999 yılında kurulmuştur. 2010-2013 yılları arasında özellikle birçok müzik ödülüne aday olmuşlardır. Grup aynı zamanda ECHO gibi önemli ödüllerin de sahibidir.

74) Massive Töne – Cruisen

Dört kurucu üye, Showi (Jean-Christoph Ritter), Ju (João dos Santos), Wasi (Wasi Ntuanoglu) ve DJ 5ter Ton (“DJ Fifth Note”, Alexander Scheffel) tarafından Stuttgart’ta kurulan grup hip hop tarzında eserleriyle tanınmıştır. En son 2006 yılında bir single çıkarmış olsalar da grup hâlen müzik hayatına devam etmektedir.

75) Dj Tomekk ft. Kurupt, G-Style, Tatwaffe – Ganxtaville Part 3

76) Muhabbet – Sie Liegt In Meinen Armen

Murat Erşen, Türk asıllı Almanyalı şarkıcı Muhabbet, 2000’li yıllarda hit parçasıyla bir anda ismini duyurdu. Gerek Türkiye, gerekse Almanya’da başarılı bir çıkış yakalayan şarkıcıyı eminiz ki, Almanca şarkı bilmiyorum diyenler bile bir kez olsun duymuştur.

77) Muhabbet – Schau hin

78) AY YILDIZ “Sen de bizdensin” mit Eko Fresh, Mehtab Guitar, Elif Batman

79) JORIS – Herz über Kopf

80) Mark Forster Feat. Sido – Au Revoir

81) Kool Savas & Azad – All 4 One

82) Azad feat. Adel Tawil – Ich glaub an dich

83) Andreas Bourani – Auf uns

84) Ich + Ich – Vom selben Stern

85) Polarkreis 18 – Allein Allein

86) Gestört aber GeiL & Koby Funk feat. Wincent Weiss -Unter Meiner Haut

87) Gestört aber GeiL feat. Sebastian Hämer – Ich & Du

88) SDP feat. Adel Tawil – Ich will nur dass du weißt

89) Adel Tawil – Lieder

90) Sarah Connor – Wie schön du bist

91) Namika – Lieblingsmensch

92) Namika – Na-Mi-Ka

93) Namika – Wenn sie kommen

94) Revolverheld – Lass Uns Gehen

95) Miss Platnum – Glück & Benzin feat. Yasha

96) Miss Platnum – Letzter Tanz

97) ALPA GUN – AUSLÄNDER

98) Shindy – Arbeiten ist Out

99) RAFET EL ROMAN – OHNE SIE

100) Die Ärzte – Männer sind Schweine

101) 2RAUMWOHNUNG – 36grad

102) Yvonne Catterfeld – Für dich

103) Kaiserbase – Berlin, Du Bist So Wunderbar

104) Philipp Dittberner & Marv – Wolke 4

105) DJ Ötzi-Ein Stern der deinen Namen tägt

106) Wolfsheim – Kein Zurück

107) Mike Krüger – Schiri, ich weiß nich’, wo mein Auto steht

108) Die Ärzte – Rebell

109) Ben feat Gim – Engel

110) Trio – Da Da Da

111) Eisblume – Für immer

112) Münchner Freiheit – Ohne Dich (Schlaf ich heute Nacht nicht ein!)

113) Mathias Reim – Verdammt Ich Lieb Dich

114) Rammstein – Engel

115) Rammstein – Ich Will

One thought on “Almanca Şarkı Listesi: Tekrar Tekrar Dinleyeceğiniz 115 Şarkı

  • 5 Nisan 2023 tarihinde, saat 17:12
    Permalink

    Dinlemekten asla bikmadigim bu listede goremedigim bir grup eklemek isterim AnnenMayKantereit ve butun sarkilari:)

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: