Almanca Sınavı Hazırlık Kitabı Prüf dich ein in A2 Schule Çıktı!

DAS Akademie, 20 yılı aşkın Almanca eğitim tecrübesi ve telc Türkiye Yetkili Merkezi olarak edindiği deneyimleri bir araya getirerek telc Deutsch ve benzeri sınavlarda sizi başarıya götürecek A2 seviyesi Almanca sınavı hazırlık kitabı Prüf dich ein in A2 Schule‘yi hazırladı!

Avrupa Ortak Dil Kriterleri çerçevesinde Almanca A2 seviyesi için hazırlanan bu kitap, sınavlara çalışırken temel bilgi gereksinimlerinizi karşılamak için harika bir Almanca sınavı hazırlık kitabı olarak şimdi www.meinminti.com‘da satışta!

Kitabın içerisinde yer alan kelime hazinesi ve gramer alıştırmaları, A2 düzeyinde Almanca bilgisi edinmeniz ve öğrendiğiniz konuları tekrar etmenize temel oluşturacaktır.

Sınavların içeriğinde bulunan 4 temel beceri (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma) kapsamında kitapta bulunan soru örnekleri ve değerlendirme bilgileri, sınav öncesinde size yol gösterecek niteliktedir.

Hem ünite sonlarında hem de kitabın son bölümünde Almanca A2 düzeyinde bilinmesi gereken sözcükler ve sıkça kullanılan ifade örneklerinin bulunduğu sayfalar yer almaktadır.

Ayrıca, kitap içerisinde 3 adet deneme sınavı da sizleri bekliyor!

Sınavlara hazırlanırken size çok yardımcı olacak Almanca sınavı hazırlık kitabı Prüf dich ein in A2 Schule’yi satın almak için geç kalmayın!

 telc Deutsch A2 Seviyesi

Yaklaşık 250 – 300 saat Almanca dersi görmüş olan katılımcılara ve tüm yaş gruplarına uygun olan genel dil sınavıdır. Sınavda başarılı olmak için A2 düzeyinde, günlük yaşamda en temel şekilde anlaşabilir ve kısa konuşmalar yapabiliyor olmalısınız. Temel gramer yapılarını da doğru kullanabilmelisiniz. Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşur. Yazılı bölüm 70 dakika sürer. Genellikle yazılı sınavdan hemen sonra, bir ön hazırlık devresi olmadan sözlü sınav yapılır.

telc Deutsch A2 Schule Seviyesi

Ortaöğretim ve lise öğrencileri için uygun olan genel dil sınavıdır. Yaklaşık 300 – 400 ders saati arası, yabancı dil olarak Almanca öğrenmiş olan öğrenciler telc lisansına sahip sınav merkezlerinde bu sınava girebilirler. Sınavda başarılı olmak için tipik günlük durumlarda en temel şekilde anlaşabiliyor ve kısa konuşmalar yapabiliyor olmalısınız. Temel Gramer yapılarını doğru kullanabilmelisiniz. Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı sınav 80 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce öğrencilerin 15 dakika hazırlık süreleri vardır. Sözlü sınav, yazılı sınav ile aynı günde veya başka bir gün yapılabilir.

Bu yazıyı sevdiyseniz bunlara da göz atabilirsiniz: telc Deutsch Sınavı Hangi Seviyelerde Yapılır?

One thought on “Almanca Sınavı Hazırlık Kitabı Prüf dich ein in A2 Schule Çıktı!

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: