Almanca Telaffuz Eğitimi Başlıyor!

DAS Akademie kurucusu Nilgün Akdoğan ile Online Almanca Telaffuz Eğitimi başlıyor! Telaffuz yeteneğinizi geliştirmek ve Almanca doğru telaffuz tekniklerini öğrenmek için mükemmel bir fırsat.

Telaffuzun sözlük anlamı, söyleyiş; bir kelimenin ses, hece, ton ve vurgu bakımından söylenme biçimidir. Ve her dilin kendi telaffuz yöntemleri vardır. Almanca da telaffuz açısından Türkçe ve İngilizce gibi bizim daha sık kullandığımız dillerden çok daha farklı niteliklere sahiptir.

Telaffuz, konuşmayı sağlayan hareketlerin tümüdür bir anlamda da. Ve telaffuz sırasında birçok vücut organımız görev alır. Aslında çok basit bir eylem gibi gözükse de ses telleri, gırtlak, küçük dil, damak, diş etleri, dudaklar, geniz, akciğerler ve diyafram gibi birçok organımızı kullanarak telaffuz eylemini gerçekleştiririz.

Akciğerlerden ve diyaframdan çıkan hava soluk borusu ile gelerek ağız boşluğunun bir bölümünde sese dönüşür. Bu sesin oluşmasına boğumlanma denmektedir. Her harf için kullanılan kısım farklı olduğu için, doğru telaffuz yöntemlerini öğrenmek ve kullanmak da bir o kadar zordur.

DAS Akademie’de Almanca Telaffuz Eğitimi

Türkçe kendi ana dilimiz olduğu için, yani doğduğumuz andan itibaren beyin ve organlar tarafından kodlanan sesler ile telaffuz sorunu yaşamayız. Ancak Almanca’yı sonradan öğrenirken, doğru telaffuz yöntemlerini bilmek ve bunu günlük dile aktarabilmek büyük çaba gerektirir.

Almanca’yı Türkiye’de öğrenmiş ve telaffuz sorunu yaşıyor olabilirsiniz ancak doğru telaffuz öğrenilebilir! Almanca öğretmenleri, mühendisler, doktorlar birçok meslek grubu da dahil olmak üzere Almanca’yı Türkiye’de öğrenen ve telaffuz sorunu yaşayanların, bu sorunu ortadan kaldırması için hazırlanan bu eğitimde Nilgün Akdoğan doğru telaffuzun öğrenilebilir olduğunu, doğru telaffuz için yapılması gerekenleri anlatıyor. Almanca telaffuz sorununu çözmek ya da telaffuzunu geliştirmek isteyenler için mükemmel bir fırsat!

Unutmayın, yanlış telaffuz, yanlış anlaşılmaya sebep olur!

Eğitim sırasında değinilecek genel konu başlıkları şu şekilde:

  • Doğru telaffuz için ağız kaslarının, dilin ve diyaframın Almanca’daki doğru kullanımı.
  • Telaffuz için gerekli kasların çalıştırılması.
  • Konu ile ilgili ödevler ve sonuçların açıklanması ardından sorunların kişisel olarak ilgilenilmesi.
  •  Harflerin beyindeki kodlaması.

Online Almanca Telaffuz Eğitimi: 15-17-19 Haziran 2020 tarihlerinde, saat 18.30 – 19.30 arası.

Ücret: 750 TL

DAS Akademie öğrencilerine %10 indirim imkânı!

DAS Akademie Almanca Öğretmenleri Kariyer Merkezi katılımcılarına ücretsiz!

İndirimli veya ücretsiz olarak kayıt olmak için lütfen not kısmında belirtiniz.

Hemen kayıt olmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz!

 

Bu yazıyı sevdiyseniz, bu yazımıza da göz atabilirsiniz: Bir Dil Kaç Kelime İle Konuşulur?

%d blogcu bunu beğendi: