Almanya Bloke Hesap ve Sağlık Sigortası

DAS Zeitung olarak, Almanya’da öğrenci olmak, Almanya’da yaşamak isteyen, kısacası Almanya’ya turistik amaçlar dışında gitmek isteyenlerin vize işlemleri için zorunlu olarak açmaları gereken Almanya bloke hesap ve sağlık sigortası konusunda hem okuyucularımızı bilgilendirmek hem de bu işlemlerini kolayca yapabilecekleri Expatrio hizmet sağlayıcısını tanıtmak istedik.

Almanya’ya gidecek öğrenciler, üniversite veya dil okulundan kabul aldıktan sonra, geriye çok önemli olan vize süreci kalıyor. Vize için gerekli evrakların başında da bloke hesap ve sağlık sigortası geliyor. Almanya bloke hesap (Sperrkonto), Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) dışından Almanya’ya okumaya gelen kişiler için, vize başvurusu öncesi halledilmesi zorunlu olan bir uygulamadır. Gelecek olan kişinin Almanya’da geçireceği süre içerisinde yaşamaya yetecek finansal kaynağa sahip olmasını garanti altına alır. Ayrıca, Almanya’ya okumaya gelen tüm öğrenciler, geçerli bir sağlık sigortasına sahip olmak zorundadır. 30 yaşın altındaki üniversite öğrencileri devlete ait genel sağlık sigortası yaptırmalıdır. 30 yaşın üzerindeki üniversite öğrencileri ve dil okulu öğrencileri ise, özel sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.

Expatrio, uluslararası öğrenciler başta olmak üzere Almanya’da yaşamayı planlayan kişilere yerleşmelerinde yardımcı olan dijital bir platformdur. Dijital çözümleri sayesinde, hızlı bir şekilde Almanya’da bloke hesap açma ve sağlık sigortası işlemlerinizi halledebilirsiniz. Expatrio ile siz henüz kendi ülkenizdeyken, vize başvurusu için zorunlu olan bu iki konuyu güvence altına almış olursunuz.

Expatrio’nun sunduğu temel hizmetler bloke hesap ve sağlık sigortasıdır. Ek olarak kullanıcı portalının içerisinde ev ve iş arama motorları bulunmakta ve gerekli durumlarda Almanca eğitimine yönelik hizmetler sunulmaktadır. Ayrıca bu yıl itibariyle de, Expatrio Almanya’daki özel üniversitelere öğrenci yerleştirmeye başlamış bulunmakta.

Expatrio, uygun tarifeler, hızlı hesap açılış ve hızlı müşteri hizmetleri gibi konularda ayrışmaktadır. Diğer hizmet sağlayıcılara göre Almanya bloke hesap açılışı ortalama 40,-EUR daha uyguna yapılmaktadır. Siz başvurunuzu eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra, sadece 24 saat içerisinde adınıza bir hesap açılmaktadır. Ek olarak sağlık sigortası ve bloke hesabın bir arada olduğu Value Package satın alınırsa, bloke hesap açılış ücreti olan 49,-EUR öğrencinin hesabına geri yatırılmaktadır. Value Package içerisinde aynı zamanda 92 günlük özel seyahat sağlık sigortası ve 1 yıllık ISEC (uluslararası öğrenci kartı) ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ayrıca Expatrio, her hafta tekrar edecek şekilde bloke hesaba para transferi, bloke hesap aktivasyonu, sağlık sigortası aktivasyonu konulu seminerleri Türkçe olarak düzenlemekte ve öğrencilere bu konularda bilgilendirme sağlamaktadır. Bu seminerlerde öğrencilere uluslararası para transferini nasıl en uyguna yapabileceklerini ve aynı zamanda Almanya’ya vardıktan sonra neler yapmaları gerektiği de anlatılıyor. Müşteri hizmetlerinin öğrencilerin taleplerine maksimum 48 saat içerisinde geri dönüş yapma taahhüttü bulunmaktadır. Öğrenciler sürecin herhangi bir aşamasında bir sorunla karşılaştığında, Expatrio’dan gerekli desteği rahatça alabilmektedir.

Expatrio’nun müşterilerinin yapmış olduğu yorumları Trustpilot linkinden okuyabilirsiniz. Yorumları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Expatrio ile Almanya bloke hesap ve sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi almak ya da kayıt olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

 

Bu yazıyı sevdiyseniz, bunlar da ilginizi çekebilir: Neden Almanya’da Yükseköğrenim?

Bu yazıyı sevdiyseniz, bunlar da ilginizi çekebilir: telc Deutsch C1 Hochschule artık Almanya’da okumak için yeterli!

%d blogcu bunu beğendi: