Almanya Sağlık Personeli Eğitimi Şimdi Ücretsiz!

DAS Zeitung okuyucularına, ücretsiz Almanya sağlık personeli eğitimi projesini tanıtmak istiyoruz. Vektör Danışmanlık Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Almanya’da Ücretsiz Sağlık Personeli Eğitimi” projesini hayata geçirdi. DAS Akademie ile düzenlenen ortak projede amaç Almanya, Avusturya ve diğer Orta Avrupa ülkelerine eğitim almak üzere gidecek sağlık personeli yetiştirmek. Ücretsiz Almanya sağlık personeli eğitimi için başvuran adaylar öncelikli olarak Almanya’da sağlık personeli eğitimi almak üzere değerlendirileceklerdir.

ALMANYA SAĞLIK PERSONELİ EĞİTiMİ

Avrupa nüfusu, gelişmiş tıbbi servisler sayesinde artan bir yasam süresine sahip. Yaşlı nüfusunun artışıyla birlikte, gelecekte Orta Avrupa Ülkelerinde yeterli sayıda bulunamayan nitelikli sağlık personeline ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Bu yüzden Almanya, Avusturya ve diğer Orta Avrupa Ülkelerinde her türlü sağlık hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Hastaneler, özel ve kamu kuruluşları geleceğe yönelik mobil ve sabit bakım için sağlık çalışanları arıyorlar. Bu nedenle hükümetler, Türkiye gibi diğer ülkelerden değerlendirilen bireyleri desteklemeye ve kültüre uyum sağlamak ve Almanya, Avusturya ve diğer orta Avrupa ülkelerinde bakımın geleceğini güvence altına almak için gerekli eğitimleri almak üzere meslek okullarına destek vermektedir.

almanya-saglik-personeli

 

VEKTÖR DANIŞMANLIK

Proje sahibi Vektör Danışmanlık, 18-30 yaş arası minimum Lise Mezunu gençlerin Türkiye’den  Almanya ve Avusturya’daki okullara  gönderilmesi ve mesleki eğitim olanaklarına kavuşturulması için kurulmuştur. Değerlendirilmiş uygun adaylara  doğru eğitim fırsatlarını bulma, yol gösterme, destek verme ve bireyleri ilişkili okullar ile tanıştırmak amacını benimsemiştir.

Vektör Danışmanlık adayları başvuru kriterleri ile ilgili uygun seviyeye getirip, gerekli ön eğitimler konusunda rehberlik etmektedir. Ve bu bireylerin uygun okullara başvurmalarını sağlayarak, Konsolosluk işlemleri için destek sağlamaktadır. Bu proje ile Türkiye’nin  her kesiminden gençlerin Avrupa’da uygun konaklama ve gerekli diğer koşulların sağlanmasına aracılık etmektedir. Bu adayların nitelikli mesleki eğitim ve yaşam fırsatlarına erişebileceği tek bir nokta işlevi görmektedir. Bu proje dahilinde Vektör Danışmanlık partner olarak DAS Akademie ile birlikte çalışmaktadır.

Siz de ücretsiz Almanya sağlık personeli eğitimi başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi almak için Vektör Danışmanlık ile burayı tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiyseniz, bunlara da bakabilirsiniz: Yurtdışında öğrenci olmak

%d blogcu bunu beğendi: