Almanya’da Sağlık Personeli Eğitimi İçin Vektör Danışmanlık!

DAS Zeitung olarak, Almanya’da sağlık personeli konusunda Vektör Danışmanlık’tan konu hakkında detaylı bilgi aldık. Almanya’da ücretsiz sağlık personeli eğitimi almak ve sonrasında çalışmak isteyenler için çok kıymetli bilgiler içeren yazımız sizlerle!

Almanya’da Sağlık Personeli ihtiyacı giderek büyüyor!

2019 yılı Eylül ayında Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn’in yaptığı açıklamaya göre, şimdilerde olan yaklaşık 80.00 sağlık personeli açığı, her yıl on binlerle büyüyor. Yapılan istatistiklere göre, 2030 yılında yaklaşık 200.000’lere ulaşacağı tahmin ediliyor.  Yapılan çalışmalara göre Almanya, en çok yaşlı nüfusu olan ikinci gelişmiş ülke.

Sağlık Bakanı çok önemle üzerinde durdukları bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için dahili kaynakların yetersizliğinin altını çiziyor. Dışarıdan karşılamak için bazı çalışmaları başlattıklarını ve özellikle genç nüfusu yoğun ülkelerden temin edebilmek üzere anlaşmalar yaptıklarını açıkladı. Meksika, Filipinler, Türkiye gibi ülkeler bu konumda olanlar arasında.

Almanya’nın Türkiye ile bu çerçevede yaptığı anlaşmaya istinaden, sağlık çalışanları kendi çabaları ile iş başvurusu yapabilecek. Ve kabul edilmeleri durumunda Almanya’ya göç edebilecekler.

Oldukça meşakkatli ve uzun prosedürleri olan bu süreci adayların tek başına yürütmeleri beklenenin üzerinde yorucu ve zorlayıcı olabilir.

Dolayısıyla bu konuda aracılık eden profesyonel firmalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Başvurular İçin Vektör Danışmanlık!

Vektör Danışmanlık; bu kapsamda süreci farklı bir açıdan ele alarak, Almanya’da yerleşik, mesleki eğitimde yılların tecrübesi olan Sky Akademi ile imtiyazlı bir anlaşma yaparak; 18-30 yaş arasındaki uygun olan tüm gençlerin Almanya’da ücretsiz bir sağlık eğitimi almasına aracılık etmek üzere çalışıyor.

Bu program çerçevesinde, Türkiye’de B2 Almanca seviyesinde sertifikası olan ve konuya ilgi duyan herkese danışmanlık veriyor. Uygun ve sorunsuz bir şekilde Almanya’ya gitmelerine aracılık ediyorlar.

Ülkeye varan adaylar hiçbir zahmet ile karşılaşmadan, havaalanından alınarak, tüm temel ihtiyaçları (yeme, içme, barınma, eğitim, sosyalleşme vs.) karşılanıyor. Kalacakları yerlere götürüldükten sonra, alacakları profesyonel rehberlik sayesinde gittikleri yerde kısa sürede uyum sağlayarak, eğitimlerine konsantre olma avantajını yaşıyorlar.

3 yıl süren bu eğitimi takiben, 3 yıllık tam zamanlı bir çalışma süresi sonunda, toplamda 6 yıllık ülkede bulunmaları sebebi ile vatandaşlık için başvurma hakkına sahip oluyorlar.

2.100 saat teorik, 2.400 saat pratik eğitimi içeren bu program sonunda, bir Alman vatandaşının çalışması için gerekli tüm sertifika ve diplomaları temin edilen öğrenciler, toplam program sonunda, dilerlerse Alman vatandaşlığını alarak yaşamlarına orada devam edebiliyorlar. Eğer isterlerse, Almanya içinde farklı kurumlarda çalışabilecekleri gibi, ülkelerine dönmek isteyenler dönebiliyor. Ya da edindikleri belgeler ile başka yerler ve ülkelerdeki fırsatlar için alternatifleri değerlendirebilirler.

Bu program ile mezun olan öğrenciler, çalışma hayatı sırasında eğitimlerine devam edip, dilerlerse uzmanlık konularında daha da deneyim kazanabilir ya da farklı dallardaki eğitimlerle kişisel gelişimlerine devam edebilirler.

18-30 yaş arası ilgilenen tüm gençler www.vektordanismanlik.com sayfasından çok kısa sürede kayıt olabilir. Artan talep sebebi ile haftada 2 gün olan (Çarşamba saat 19.00 ve Cuma saat 10.00) ücretsiz online sunumlar sayesinde, konuyu detaylıca irdeleyip sorularınıza yanıt alma fırsatı bulabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir: Almanya Sağlık Personeli Eğitimi Şimdi Ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: