Covid-19 Sonrası Almanya’ da Üniversite Eğitimi ve Vize İşlemleri

Sevgili DAS Zeitung okuyucuları, DAS Akademie ve GermanyEdu işbirliğiyle, 12 Haziran 2020 Cuma günü, saat 20.00’de Covid-19 Sonrası Almanya’ da Üniversite Eğitimi ve Vize İşlemleri konulu bir webinar düzenleniyor.

GermanyEdu Kurucusu Yiğit Günal webinar sırasında Türkiye ve dünya üzerinde büyük etkileri olan Covid-19 pandemisinin ardından Almanya’ da üniversite okumak veya iş başvurusu yapmak isteyenler için ne gibi değişiklikler olduğu konularına değinecek.

Almanya ve Türkiye’de de Covid-19 pandemisi ardından tüm dünyada olduğu gibi eğitim ve vize işlemlerinde birçok değişiklik meydana geldi. Yetkili kurumlar bazı konularda öğrencilere ve vize başvurusu yapacak olanlara yeni esneklikler sağlarken, bazı konularda da sıkı önlemler almayı tercih etti. Bu kadar çabuk bulaşan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile nelerin değiştiği hakkında bilgi almak, eminiz ki Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen veya vize işlemleri ile ilgilenen herkesin ilgisini çekecektir.

Webinar sırasında değinilecek konu başlıkları şu şekilde:

  • Almanya’ da Üniversite Eğitimi için başvuru tarihlerinde değişiklik oldu mu?
  • Önceden online başvuru kabul etmeyen ancak bu süreçte öğrencilere esneklik sağlayan üniversiteler hangileridir?
  • İstenen dil sertifikalarında değişiklik oldu mu? Neler değişti?
  • Online başvuru süreçleri nasıl ilerliyor? Hangi üniversite, neler istiyor?
  • Şu anda Almanya’da olan öğrenciler için durumlar nedir?
  • Vize sürecinde olan, vizesini almış olan ya da vize alacak olanları neler bekliyor?

Görüşmeler Zoom uygulaması üzerinden yapılacaktır. Kayıtlı mail adreslerinize, webinar başlamadan bir saat önce katılım bilgileri gönderilecektir.

!2 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşecek olan Covid-19 Sonrası Almanya’ da Üniversite Eğitimi ve Vize İşlemleri konulu webinar ücretsizdir. Herkesi bekliyoruz!

Son kayıt tarihi: 11 Haziran 2020

Kayıt olmak için burayı tıklayınız.

Bu yazıyı sevdiyseniz, bunlara da bakabilirsiniz: Neden Almanya’da Yüksek Öğrenim?

%d blogcu bunu beğendi: