DAS AKADEMIE ALMANCA ÖZEL DERS PROGRAMLARI

“Almanya ve Almanca Hakkında Her Şey” sloganı ile yayın hayatını başarıyla devam ettiren DAS Zeitung olarak, Almanca öğrenenler için faydalı olacağına inandığımız “DAS Akademie Almanca Özel Ders Programları” başlıklı yazıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Almanca özel ders programları ile ilgili olarak, DAS Akademie İzmir Şubesi Almanca Bölüm Başkanı ve Almanca Öğretmeni, Sayın Pelin Doğanay ile yapmış olduğumuz röportajı alt kısımda okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Merhaba Pelin Hanım, yurt dışına kariyer ve eğitim amacıyla gidecek olan bir çok kişi DAS Akademie’ nin verdiği Almanca kurslarına katılmakta. Bu bağlamda sınıf eğitimleriniz kadar, kurumunuzun verdiği özel dersler de oldukça yoğun talep görüyor. Almanca özel dersler daha çok hangi amaçla tercih edilmektedir?

Özel dersler genellikle az zamanı olan çalışanlar; bire bir öğretmen ile çalışmak isteyen, kısa zamanda belli bir hedefe ulaşması gereken öğrenciler veya telc ve benzeri nitelikteki sınavlara hazırlananlar tarafından tercih edilmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse; özel ders çalışmaları genelde daha çok hedef odaklı çalışmalardır. Zira odak noktası kişinin ihtiyaçları olmakta ve dersler göreceli olarak yoğun bir şekilde işlenmektedir. Bununla birlikte, sunulan standart programların dışında, farklı gün/saat tercihi olan ve kendilerine uygun bir ders programı izlemek isteyen kursiyerlerimiz de özel ders programlarına yönelmekte.

Genel Almanca programlarınızda Avrupa Ortak Dil Kriterleri’ ni destekleyen kur bazında ders saati uygulaması, özel dersler için de söz konusu mudur? Özel derslerde de belirli bir kur sistemi mevcut mudur?

Genel Almanca programlarımızda uygulanan kur eğitiminin bir benzeri DAS Akademie Almanca özel ders programları için de uygulanmaktadır. Kişinin isteği yönünde elbette ki kur eğitimi de alınabilmektedir.

Özel ders isteği ile gelen öğrenci için nasıl bir uygulama yapılmaktadır?

Özel ders talebi ile gelen öğrenci, şayet Almanca bilgisi varsa seviye tespit sınavına alınır. Gramer ağırlıklı test uygulamasından hemen sonra seviyesine uygun sözlü değerlendirmesi yapılır. Öğrencinin konuşma becerisi ve gramer bilgisi ile birlikte tüm dil yetileri değerlendirildikten sonra, desteklenmesi gereken konular hedeflenir ve özel ders programı çıkarılır.

Dersler sadece bire bir mi işlenmektedir? Arzu edilirse 2 veya 3 kişilik gruplar şeklinde alınabilir mi?

Özel dersler çoğunlukla bire bir yapılan derslerdir. Fakat talep edilirse 2 veya 3 kişilik gruplar şeklinde de uygulanabilir. Bu noktada en önemli kriter gelen ilgililerin her birinin eş seviyede olması ve bir uyum içerisinde derslere devam edebilmeleridir. Ancak bu şekilde derslerden verim alınabilecektir.

Özel ders uygulamasında 1 kuru tamamlamış sayılmak için kaç saat ders alınmalıdır?

A1 ve A2 seviyelerinin ilk kurlarında 24 ders saati, ikinci kurlarında 26 ders saati, B1, B2 ve C1 seviyelerinin ilk kurlarında 30 ders saati, ikinci kurlarında 32 ders saati eğitimin sonunda 1 kuru tamamlamış sayılmaktadırlar. Grup şeklinde uygulanan özel eğitimlerde kur başına verilen ders saati ise kişi sayısına göre belirlenmekte ve bir miktar artış göstermektedir.

Özel ders alınmasının grup dersleriyle karşılaştırıldığında avantajları nelerdir?

Özel dersler adından da anlaşılacağı üzere kişiye özeldir. Bu özel ilgi genelde bilginin kalıcılığını da sağlar. Öğrencinin ihtiyaçlarına, kapasitesine ve eksiklerine yönelik bilgi alış verişi daha sağlıklı olmaktadır. Özel dersler özellikle sözlü sınav hazırlıklarında ve yurt dışı için iş başvurularında uygulanacak sözlü mülakatlar için de oldukça avantajlıdır.

DAS Akademie bünyesinde bu yıl uygulanmaya başlayan VIP dersleri ile ilgili olarak sizden bilgi alabilir miyiz?

Tabii. VIP dersler, DAS Akademie’ de en az 10 yıl süreyle görev almış olan ve özel ders deneyimleri en üst düzeyde bulunan öğretmenlerimiz tarafından verilen bire bir özel ders programlarına verdiğimiz isim. VIP derslerde 1 ders saati 55 dakika olarak işlenmekte ve DAS Kreativraum’ un ayrıcalıklı ortamında, her yönüyle öğrenci odaklı bir eğitim verilmektedir.

Son olarak DAS Akademie Almanca özel ders programlarının ücretleri ve kayıt koşulları ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Sunduğumuz tüm eğitim hizmetlerinde olduğu gibi özel ders programlarında da uygun koşullarla hizmet vermeye gayret göstermekteyiz. Hemen söyleyebilirim ki, DAS Akademie kalitesi ve uzmanlığı göz önünde alındığında özel ders program ücretleri oldukça uygun bir aralıkta tutulmaktadır. Pek tabii ki, grup eğitimlerine göre bir miktar daha maliyet artışı söz konusu olmakla birlikte, sunulan farklı eğitim paketleri ile bütçenize uygun bir özel ders programı oluşturabilirsiniz. Ücretlendirme, kayıt koşulları ve DAS Akademie’ nin sunmakta olduğu tüm Almanca eğitimleri ile ilgili olarak, www.das-akademie.de adresindeki internet sitemizi ziyaret edebilir veya 0.232.445 10 08 numaralı hizmet hattımızı arayarak alanında uzman öğrenci işleri yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz.

Sorularımıza içtenlikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederiz.

Almanca eğitimine yönelik olarak sürdürdüğünüz çalışmalar ve bu güzel röportaj için kurumum adına teşekkürlerimi sunar, yayın hayatınızda başarılar dilerim.

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: