Düşyeri Okul Temsilcisi DAS Akademie!

20 yılı aşkın Almanca eğitim tecrübesiyle edindiği başarıların arasına bir yenisini daha ekleyen DAS Akademie’den müjdeli bir haber geldi! DAS Akademie artık Düşyeri Okul Temsilcisi olarak, çocukların güvenli internet ve seçkin eğitim yayınları ile buluşması için hizmet vermeye başlıyor!

Düşyeri, 2008 yılında okula gidemeyen çocukların bilişsel ve ruhsal gelişimine destek olup eğitimde adaleti sağlamak için kurulan, bu amaçla Türkiye’nin ilk milli çizgi film karakteri Pepee’yi yaratan sosyal bir girişimdir.

Ayrıca çocuklar için %100 güvenli internet hizmeti sunan ve Aralık 2021 tarihinde hizmet vermeye başlayan mobil uygulamasıyla da, özellikle küçük yaş grubundaki çocukların dijitalde geçirdiği süreyi güvenli hale getirmek için hayata geçirilmiş bir uygulamadır.

 

düşyeri okul temsilciliği nilgün akdoğan - ayşe şule bilgiç

Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç ve DAS Akademie Kurucusu Nilgün Akdoğan

Düşyeri Okul

Düşyeri Okul platformu, Okul öncesi müfredatı ve ilkokul seviyesinde destek içerikleri ile öğrenciler ve öğretmenler için hazırlanmıştır. Platform içerisinde bulunan Görsel Anlatımlar, Etkinlikler, Çizgi Filmler, Videolar ve Şarkılarile öğrencilerin bilişsel gelişimlerine katkıda bulunarak yürütücü işlev becerisine sahip olan çocuklar yetişmesini sağlar. Bu çocuklar gelecekte Mutlu, Başarılı ve Tatminkar bir hayata sahip olabilir.

Okul yönetimleri ve öğretmenler için de öğrencilerin performanslarını ölçümleyebildikleri, raporlamalar yapabildikleri bir platform sunmaktadır. Öğretmenler sınıflarında yer alan her öğrenci için bireysel gelişim analizlerini, ödev detaylarını, süre raporlamalarını görüntüleyebilmektedir.

Düşyeri Çocuk Modu

Çocukların kendilerini koruyabilecekleri yaşa gelene kadar dijital dünyada var olabilmelerini sağlamak üzere hazırlanmıştır. %100 kontrollü, güvenli, eğlenceli, öğretici, çocukların gelişimine katkı sağlayan dijital bir dünyadır. Düşyeri Çocuk modu içerisinde:

  • 100’den fazla öğretici oyun,
  • 150’den fazla kitap,
  • 5000’den fazla çizgi film ve video,
  • tamamı uzmanlar tarafından seçilmiş sınırsız Youtube içeriği,
  • 1000’den fazla Pepee TV videosu,
  • 400’den fazla çocuk ve ebeveynler için meditasyon,
  • 100’den fazla klasik müzik,
  • 1000’den fazla şarkı,
  • 400’den fazla spor ve egzersiz içeriği,
  • 130’dan fazla sesli kitap bulunmaktadır.
Closing The Word Gap ve Düşyeri Sözlük

Dünyanın gelişmiş veya gelişmekte olan istisnasız tüm ülkelerinde çocukların gelişimindeki en büyük sorun erken çocukluk yani 0-6 yaş döneminde yeterince kelime öğrenememesidir. Bu duruma literatürde “The Word Gap” denmektedir. Tüm bilimsel araştırmalar şunu göstermektedir ki. “The Word Gap” çocukları bir yetişkin olduklarında başarılarını ve mutluluklarını ömür boyu negatif olarak etkilemektedir.

Bu sorunu çözmek, çocukların kelime boşluğunu kapatmaları ve zengin bir kelime hazinesine sahip olmaları için 5000 kelimelik Düşyeri Sözlük hazırlanmıştır. Sözlük hazırlanırken, çocukların gündelik hayatta öğreneceği kelimelere %15 yer ve en büyük sorun olan The Word Gap’i oluşturan gündelik hayatta öğrenemeyeceği kelimelere ise %85 yer verilmiştir.

Düşyeri Okul Temsilcisi DAS Akademie

DAS Akademie tüm dünyadaki çocuklar için %100 güvenli internet hizmeti sağlamak ve çocukların bilişsel gelişimlerine katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Siz de Düşyeri Okul versiyonu hakkında daha fazla bilgi almak için DAS Akademie ile iletişime geçebilirsiniz.

Uygulamayı Google Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

 

Bu yazıyı sevdiyseniz bunlar da ilginizi çekebilir: Minticity Mannheim ‘da Öğrencilere Almanca Öğretecek!

 

One thought on “Düşyeri Okul Temsilcisi DAS Akademie!

%d blogcu bunu beğendi: