Evde Almanca Öğrenmek Artık Çok Kolay!

Covid-19 pandemisi ardından birçok kişi gibi artık evden çalışır, evden eğitim alır ve market alışverişlerimizi bile evimize sipariş verir olduk. Peki Almanca eğitimi? Evde Almanca öğrenmek de artık mümkün!

Küresel ya da yerel pandemiler sırasında gündeme gelen birçok sorundan biri de eğitim ve öğretim hayatının devamlılığıdır. Bu gibi kriz anlarında eğitim kurumları süreci ne kadar iyi yönetirse, hem öğrencilerin hem de kurumların bu süreçten maksimum fayda ile çıkmaları sağlanabilir. Online eğitim çok kapsamlı bir konu olmasına rağmen, öğrenciler için birçok faydası da bulunmaktadır.

Online eğitimin avantajları arasında belki de en önemlisi evde Almanca öğrenmek olabilir. Günümüz teknolojileri ile hem verimli bir sınıf ortamını evimizin konforunda yaşayabilir hem de öğrenmek istediğimiz konulara dair birden çok kaynağa erişebiliriz. Kurs merkezi ya da belirli bir konuma sabit kalmadan, ulaşım zahmeti yaşamadan dilediğiniz yerde, internet bağlantınız ile online Almanca eğitimine ulaşabiliriz. Özellikle çalışanlara ekstra vakit kazandıran bu imkan ile saatlerce yolculuk yapmaya gerek kalmadan, belki de uzun bir zamandır erteledikleri kariyer planlarını, kişisel gelişimlerini gerçekleştirme fırsatı da doğmuştur.

Evde Almanca Öğrenmek için Neler Yapmalısınız?

Peki evde Almanca öğrenmek için neler yapmalıyız? İlk olarak online Almanca eğitimi için Almanca konusunda uzman ve online eğitimin gerektirdiği teknolojileri size sunabilecek bir kurs bulmanız çok önemli. DAS Akademie’nin online Almanca eğitim programlarına dair bilgi almak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Peki neden DAS Akademie? Bir Almanca kursu olarak yakından takip ettiğimiz ve başarılarından haberdar olduğumuz DAS Akademie’de ayrıca online eğitim programlarını günümüz teknolojisiyle buluşturan müthiş bir platformu da öğrencilerine sunuyor: Minticity! Interaktif online Almanca öğrenme platformu ile öğrencilerinin Almanca eğitimini destekliyor.

Evde Almanca öğrenmek için yapmanız gerekenlerden bir diğeri de disiplinli çalışmak. Bol tekrar ve eğitiminizi aksatmamak yapılacaklarınız arasında en önemlisi. Ve Almanca öğrenmek istediğinize kendinizi ikna edin. Çünkü kendiniz inanırsanız, başarma ihtimaliniz de o kadar artacaktır. Almanca’nın zor olduğunu söyleyenler, sizi bu süreçte negatif etkileyecek olan insanlara kulaklarınızı kapatın. Unutmayın kendinize inanmak başarıyı size getirecektir!

Kaynaklar edinin. Ders kitapları dışında elinizin altında faydalanabileceğiniz birçok kaynak bulundurmaya çalışın. Günümüz teknolojileri ile farklı kaynaklara erişmek çok daha kolay. Araştırmacı ruhunuzu koruyun! Yeni kaynaklara erişmek kelime dağarcığınızı da arttırmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca okumak dışında, Almanca dinlemek, Almanca dizi ve filmler izlemek de telaffuz yeteneğinizin gelişmesine fayda sağlayacaktır. Sizin için derlediğimiz Alman dizilerine buradan göz atabilirsiniz.

Minticity başta olmak üzere telefonunuza ekstra Almanca öğrenme uygulamaları yükleyebilirsiniz. Sosyal medya ve sizi oyalayan platformlara biraz ara verip Almanca öğreniminizi kolaylıkla destekleyebilirsiniz.

Ve konuşun! Eğer çevrenizde Almanca konuşabileceğiniz bir partner bulabilirseniz fevkalade! Onun dışında sosyal medya ve dil öğrenmek için konuşabileceğiniz partner bulmanızı sağlayan uygulamaları deneyebilirsiniz!

Bu yazı ilginizi çektiyse bunlara da göz atabilirsiniz: Almanca Öğrenenler için, 10 Adımda Almanca Öğrenme Rehberi

One thought on “Evde Almanca Öğrenmek Artık Çok Kolay!

%d blogcu bunu beğendi: