Uluslararası evden eve nakliyat

Ana sayfa DAS ZEITUNG FORUM Diğer Uluslararası evden eve nakliyat

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 1 yıl önce cat038 tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #1907
  cat038
  Katılımcı

  Taşınma işlemlerinin en iyi şekilde ve en az zararla atlatılması için iyi bir nakliye şirketi ile anlaşmanın önemi büyüktür. Gerçekleştirilecek taşıma uluslar arası evden eve nakliyat işiyse gösterilecek titizlik iki kat olmak durumundadır ve anlaşılan firmanın güvenilir olması gerekmektedir. Ayrıca firmanın talep edeceği bilgiler, müşteriden eksiksiz ve doğru şekilde alınmalıdır.

  Nakliye firmasının gerekli bilgileri alması, sunulacak hizmetin doğru şekilde ilerlemesinde büyük bir öneme sahiptir. Bir ülkeden başka bir ülkenin sınırlarına; transit yahut doğrudan demir yolu, hava yolu, deniz yolu ve kara yolu kullanılarak yapılan taşımalara uluslar arası taşımacılık denilmektedir. Ve bu taşımacılığın en iyi şekilde yapılabilmesi için, kimi bilgilere olmak ve tecrübeli personellere sahip olmak gerekmektedir.

  Farklı ülkeler arasındaki nakliye işleminin yapılması anlamına gelen uluslar arası evden eve nakliyat hizmetinin verilmesi, nakliye firmaları için de zor olabilmektedir. Zira izlenmesi gereken prosedür, alınması gereken izinler ve kapsamlı bir planlama gerekmektedir. Doğru uygulama için firmanın tüm bunları eksiksiz halledebileceği bir planlama yapması söz konusudur. Bu da iyi organize olmuş bir firma demektir.

  Nakliye firması uluslar arası verdiği hizmetlerde pek çok etkeni göz önüne almak ve buna göre bir çalışma şeması çizmek durumundadır. Buna göre firmanın dikkat edeceği etkenler şunlardır:

  Taşınmanın hangi ülkeler arasında olacağı
  Eşyaların ve yolun durumuna göre hangi model araçların seçileceği
  Taşınacak eşyaların sayı ve nitelikleri
  Demontaj ve montaj işlemleri
  Uluslar Arası Evden Eve Nakliyat Firmalarının Seçimi Nasıl Yapılır

  Bir ülkeden diğerine yapılan taşımalarda eşyalar ve diğer ayrıntılar büyük yer tutmakla birlikte, nakliye hizmetinin başarıyla alınarak bitirilmesi için, nakliye firmalarının seçimi çok önemlidir. Farklı açılardan firmanın gerçekleştirmiş olduğu işlerin mahiyeti, müşterilerinin memnuniyeti, kazanmış olduğu başarılar ve diğer ayrıntıların üzerinden önemli durulmalı, bunlar ince bir şekilde araştırılmalıdır.

  İlk olarak ev taşımak isteyen kişi, firmalar hakkında ön bilgi edinmeli ve görüşmeler yapmalıdır. Bu görüşmelerde de uluslar arası evden eve nakliyat hususunda gerekli olan sertifikaların ve izinlerin alınıp alınmadığı öğrenilmelidir. Çalışanların deneyimleri ve hizmet içi eğitimleri hakkında bilgi alınmalıdır. Eşyaları paketlenmesi, yerleştirilmesi gibi konular hakkında da firmanın nasıl bir yol izleyeceği öğrenilmelidir.

  İyi bir firma ile anlaşma yapmak sorunsuz bir taşımanın önemli bir adımı olduğu için, firma seçimindeki kıstas da mühimdir. Kıstas olarak ilk sıraya fiyatın konulması doğru bir davranış olmayacaktır. Kaliteye dikkat edilmeli, fiyatların da verilen hizmetin kalitesiyle doğru orantılı seyrettiğinden emin olunmalıdır. En pahalı firmanın en iyisi olduğu yanılgısına da düşmeden araştırmalar ışığında dengeli bir seçim yapılmalıdır.

  Uluslar Arası Evden Eve Nakliyat Hizmetinde Atılacak Adımlar Nelerdir

  Uluslar arası evden eve nakliyat hizmeti almak için aşama aşama yapılması gereken birtakım şeyler bulunmaktadır. Seçilen firma ile kontak kurularak firmanın gerekli gördüğü ev ve eşya bilgileri firma ile paylaşılır. Taşınmanın gerçekleşeceği ülke firmanın sınırları dahilindeyse evin analizini yapmak için gelmeleri mümkündür.

  Yapılan analizlere ve gidilecek yerin mesafesine işin zorluğuna göre bir fiyat çıkartılır ve müşteri ile paylaşılır. Bu aşamalardan sonra iki taraf anlaşma sağlarsa sözleşme imzalanır ve taşıma için bir tarih belirlenir. Belirlenen tarihte uzman ekip eve gelerek demontaj, paketleme, eşyaların araca yüklenmesi, gümrük işlemleri, taşıma, yerleştirme ve montaj işlemlerini yapmak üzere işlerine başlarlar.

  uluslararası evden eve nakliyatuluslararası zati eşya taşımauluslararası zati eşya taşımacılığıuluslararası ev eşyası taşıma

  • Bu konu 1 yıl önce önce cat038 tarafından değiştirildi. Sebep: içerik hatasından kaynaklı düzeltme
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.