MINTICITY.com : Deutsch Lernen Online

Minticity nedir?

Değerli DAS Zeitung takipçileri, bu yazımızda bir Almanca eğitiminde bir dönüm noktası olarak adlandırılan, minticity sistemini sizler için inceleyeceğiz ve bu eşsiz çözümü sunan DAS Akademie’ nin tanıtım dosyası üzerinden sisteme ilişkin bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Minticity, Almanca öğrenen ya da öğrenmek isteyenler için internet tabanlı olarak hazırlanmıs bir interaktif öğrenme portalı. Almanca öğrenimini zevkli hale getiren, yaş grubuna uygun görsel ve işitsel öğelerle Almanca’yı farklı bir ortamda yaşama imkanı sunan eğlenceli ve zengin bir site. Alışkın olduğu klasik öğrenme ortamından çıkıp aşina olduğu ve ilgi duyduğu sanal ortamda alternatif Almanca uygulamaları bulması öğrenciyi cezbetmekte ve hevesle bilgilerini destekleyerek geliştirmekte. Okulda ders içerisinde olduğu gibi, internete bağlanılabilen her yerden ulaşma ve uygulama imkanı olan platform, böylece Almanca öğrenimini okulun dışına taşıyıp kolay ulaşılabilir bir öğrenme platformu sunmakta.

Yaratıcıları kimlerdir?

Minticity, merkezi Berlin’ de bulunan DAS Akademie (Deutsche Akademie für Sprachen) tarafından hazırlanmış ve 2007 yılında hizmete açılmış. Hazırlık süreci de dahil olmak üzere bütün çalışmalar Sayın Prof. Dr. Ulrich Steinmüller’ in bilimsel maiyeti ve danışmanlığında yürütülmüş. Kendisi Berlin Teknik Üniversitesi’ nde Profesör olup didaktik uzmanı olarak uluslararası platformda tanınmakta.

Minticity’ nin faydaları nelerdir?

• Öğrencinin kendisinin de sevdiği bir ortamda vaktini Almanca ile değerlendirebilmesi,
• Minticity’ nin ve maskotu olan “Minti” nin renkli dünyasının Almanca’yı sevimli hale getirmesi ve öğrenme motivasyonunu arttırması,
• Kullanıcının anlamadığı konuları arzu ettiği kadar tekrar etme olanağının olması,
• Birçok konu ile ilgili çeşitli, renkli ve eğlenceli alıştırma alternatifleri bulunabilmesi,
• Internet erişimi olan her yerden minticity’ ye ulaşma imkanı bulunması,
• Öğrenci merkezli ve interaktif çalışmalar yapılabilmesi,
• Birden çok duyuya hitap etme özelliği nedeniyle öğrenilenlerin kalıcı olması,
• Öğrencinin Almanca korkusunu bu renkli dünyada atabilmesi,
• Öğretmenin haftalık ders saati az dahi olsa Minticity’ nin duyusal etkinliği sayesinde konuları yoğun işleyebilmesi ve buna rağmen hızlı ilerleyebilmesidir.

Nasıl üye olunur?

Portalın kullanımı okul bazında yapılan üyeliklerle gerçekleşebilmektedir. Öğrencinin ferdi kullanımı mümkün değildir. Zira öğrenciye Minticity dünyasında eşlik edecek bir öğretmenin rehberliği şarttır. Sınıf mantığı üzerine kurulu olan sistem ve geri dönüşüm sağlayan raporlamalar nedeniyle öğrenci üyelikleri de bu doğrultuda yapılmaktadır. Üyeliklerde öğrenci başına ücretlendirme yapılmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak ve siteye ulaşmak için; www.minticity.com

One thought on “MINTICITY.com : Deutsch Lernen Online

%d blogcu bunu beğendi: