telc Deutsch C1 Hochschule artık Almanya’ da okumak için yeterli !

Bilindiği üzere, yabancı öğrenciler Alman yüksekokullarına kesin kabul için yeterli dil becerilerini göstermek zorundadırlar. Bu bağlamda, Yüksekokul Rektörlüklerinin ve Eğitim Bakanlığı’  nın almış olduğu karara ve RO – DT 8. maddesine göre telc Deutsch C1 Hochschule sınavı 12.02.2016 tarihinden itibaren tüm Alman Yüksekokulları için geçerli olarak tanınmaktadır ve söz konusu sertifikaya sahip olan kişi dil yeteneğini kanıtlamış sayılmaktadır.

 

Telc deutsch c1 hochschule sınavının avantajları

Telc Deutsch C1 Hochschule sertifikası diğer birçok sınava göre farklı avantajlar sunmaktadır:

* Tüm Alman yüksekokullarında ve üniversitelerinde kabul görme

* Geçerli ve adil bir sınavdır – ALTE tarafından değerlendirilme ve Q-Mark onayı

* Size çok yakın – dünya çapında 2.000 ‘den fazla telc merkezi

* Esnek sınav tarihleri – tüm yıl boyunca

* Üç hafta içinde sınav sonuçları* Çok çeşitli sınav hazırlık materyali

* Telc sınav merkezlerinde hazırlık kursları

 

Sınavın yapısı nasıldır?

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat 10 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde veya başka bir günde yapılabilir.

 

Sınava nasıl hazırlanabilirim?

Dil becerilerinizi dil kurslarında veya kendi kendinize çalışarak edinebilirsiniz. Sizi planlı ve programlı bir biçimde C1 düzeyine hazırlayacak olan ders kitaplarını kitapçılarda bulabilirsiniz.

Telc Deutsch C1 Hochschule sınavının işleyişini ve soru tiplerini tanıyın. Deneme sınavları size bu konuda yardımcı olacaktır.

 

Nerede telc sınavına girebilirim?

24 ülkede 2.000 üzerinde telc sınav merkezi bulunmaktadır. Bazı sınav merkezlerinin tüm telc programını sunmadığını lütfen dikkate alınız. Size en yakın sınav merkezlerini bulmak için buraya tıklayın.

 

Ne zaman sınav olabilirim?

telc sınav merkeziniz sınavı herhangi bir tarihte düzenleyebilir. Sınav merkezinizden lütfen en yakın sınav tarihi hakkında bilgi alınız.

 

Sınava ne zaman kayıt olabilirim?

Kayıt tarihleri için, telc sınav merkezi ile irtibata geçiniz. Zaman planlaması konusunda dikkat edilmesi gereken bir husus, sınav merkezinin 30 gün önce sınav için telc’e başvurmak zorunda olmasıdır.

 

Sınavın ücreti ne kadar?

Sınav ücretini sınav merkezinizden öğrenebilirsiniz.

 

Telc sertifikamı almam ne kadar sürer?

Sertifikaların % 80’i, tüm dokümanlar Frankfurt’ taki telc merkezine ulaştıktan sonraki üç hafta içerisinde sınav merkezlerine gönderilir. Sınav merkezi size sertifikanızı teslim edecektir.

 

Sınavı tekrarlayabilir miyim?

Sınavı dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Yalnızca sözlü veya yalnızca yazılı sınavda başarısız olmanız halinde tüm sınavı tekrarlamak zorunda değilsiniz.

 

Telc sınavları hakkında sorularınız için, Türkiye Yetkili Sınav Merkezi DAS Akademie’ yi +90 232 445 10 08 numaralı telefondan arayabilir ve Sn. Tuba Başer ile görüşebilirsiniz.

telc Deutsch C1 Hochschule artık Almanya’ da okumak için yeterli !” için 2 yorum

%d blogcu bunu beğendi: