telc Medizin FSP Sınavı Kayıtları Başladı!

telc Sınavları Türkiye Yetkili Merkezi DAS Akademie tarafından düzenlen telc Medizin FSP sınavı için tarih belirlendi! Doktorlara Almanya’nın kapılarını açan Medizin FSP Sınavı  08 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşecek! 17 Mart 2023 son kayıt tarihine kadar sınav başvurularınızı yapabilirsiniz! Sınırlı kontenjandan yararlanmak için geç kalmayın!

telc Medizin FSP sınavına kayıt olmak veya detaylı bilgi almak isterseniz internet sitesi üzerinden telc Sınavı Bilgi Formu’nu doldurarak DAS Akademie’ye ulaşabilirsiniz. Forma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Ayrıca telc sınavları hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabileceğiniz DAS Akademie telc Sınavı Bilgi Deposu’nu ziyaret etmek için burayı tıklayabilirsiniz.

telc Medizin FSP Sınavı Hakkında

Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri referans alınarak B2 ve C1 seviyesinde ve tıp alanında Almanca yeterliliğinizi ölçen, Almanya’dan bir tıp doktoru eşliğinde yapılan ve Almanya’daki Sağlık Bakanlığı tarafından çoğu eyalette geçerli sayılan dil sınavıdır. Almanca konuşulan ülkelerde çalışmak isteyen tıp doktorları için şart koşulan bir sınavdır. Yazılı sınavda hastane ve çalışma ortamı ile ilgili yazılı becerileriniz test edilirken, sözlü sınavda ise doktorların tıbbi notları odağında belli spesifik konular üzerinde dile olan hakimiyetinizi göstermeniz gereklidir.

Sınavda başarılı olmak için Almanca konuşulan ülkelerdeki hastanelerde sıklıkla karşılaşılan durumlara dair tıbbi Almanca kelimeleri biliyor olmalısınız. Sınav, Haziran 2014’te Almanya Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Sağlık Yönetmeliği ile uyumludur. Sınav sonucunda B2 ve C1 seviyesinde Almanca bilginiz ayrıntılı olarak belgelendirilir. B2 düzeyinde hastane ortamında karşılaşılan durumlarda kendinizi açık ve ayrıntılı bir biçimde ifade edebilmeli, görüşünüzü başarılı bir şekilde açıklayıp hasta-doktor ilişkisi içinde çözümler geliştirebilmelisiniz. Kendi uzmanlık alanınızda ve çoğu genel konularda çok geniş bir kelime dağarcığınız olmalıdır. Gramer konusunda oldukça başarılısınızdır.  C1 düzeyinde ise kendinizi akıcı ve spontane bir biçimde ifade edebilmelisiniz. Konuşma dilinde kullanılan deyimleri anlayabilmeli, farklı üslupları bilinçli bir biçimde kullanabilmelisiniz. Gramer yapılarını doğru kullanma becerinizi sürekli olarak yüksek tutmalısınız.

telc Medizin FSP Sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm yaklaşık 80 dakika sürer. Sözlü sınav Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği tarafından belirlenen üç bölümden oluşmaktadır. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süresi vardır.

 

Bu yazıyı sevdiyseniz bunlara da göz atabilirsiniz: telc Sınav Tavsiyeleri

%d blogcu bunu beğendi: