telc Sınavları

Açılımı “The European Language Certificates” olan telc, “Avrupa Dil Sertifikaları” anlamına gelmektedir. Uluslararası standartlara uygun, adil, şeffaf ve güvenilir dil sınavları sunan telc sınavları , Avrupa konusundaki iddiasını tutarlı bir biçimde hayata geçirmektedir.

„Avrupa Konseyi’ nin ve Avrupa Komisyonu’ nun tanımladığı üzere, biz çok dilliliği önemseyen bir sınav sunucusuyuz: Bunca dil tek elden ancak telc language tests’te bulunur. Kalite ve hizmet ile tanınıyoruz, fiyat performans oranımız da mükemmel.“ Jürgen Keicher, Genel Müdür

Hali hazırdaki programları dahilinde 10 dilde 80’in üzerinde farklı dil sınavı bulunan telc gGmbH, “telc Training” markası altında özellikle yabancı dil eğitmenlerine yönelik kapsamlı bir eğitim programı da sunmaktadır.

Kamu yararına çalışan sınav kurumu, yalnızca sağlam eğitim çalışmalarından ötürü değil, köklü bir kuruluş olduğundan dolayı da büyük saygınlık kazanmıştır. telc – language tests‘in 45 yılı aşan tarihinde çözüm ortakları ile birlikte büyük, uluslararası bir ağ oluşturabilmiş bulunmaktadır. Bu konuda bir kaç sayı vermekle yeterli olacaktır:

  • 20’den fazla ülkede lisanslandırılmış 3.000’i aşkın kuruluş,
  • 100’den fazla eğitmen,
  • Avrupa’da 12.000’den fazla lisanslandırılmış sınav görevlisi mevcuttur.

Çözüm ortakları ile yoğun bir iş birliği içerisinde bulunması telc için bir güç kaynağı olmakta ve devamlı olarak ihtiyaçlara cevap verebilecek yeni ürünler sunabilmesini desteklemektedir. 60’lı yıllarda ilk sertifikanın verilmesinden bu yana dil öğreniminde pek çok şey değişmiştir, tels sınavları / telc – language tests ise her zaman yeni gelişmelere ayak uydurmaya, yöntembilimsel yeniliklere açık olmaya, eylem odaklı sınav formatları hayata geçirmeye çalışmıştır. Lojistik ve sınav değerlendirme teknikleri de kuruluşundan bu yana telc’ in çok önemsediği konulardır. Eski günlerin delikli kart sistemleriyle olsun, bugün kullanılan son teknoloji optik okuyucularla olsun, değerlendirmenin ölçünlendirilmiş olması ve merkezi sistemle yapılması telc sertifikalarının kalitesini güvenceye almakta, yönetimde verimlilik sağlamaktadır.

telc gGmbH, Alman Halk Eğitim Merkezleri Birliği (DVV e.V.)’nin bir kuruluşudur. Alman Halk Eğitimi Merkezleri, kendi sertifika sistemlerini kurarak yaşam boyu öğrenmeye yönelik bu benzersiz girişim ile çok erken bir tarihte öğrencilere kendi gelecekleri için yeni perspektifler sunabildiğini ispatlamıştır.

telc sınavları ile ilgili olarak “Tuba Başer ile telc Röportajı” başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bu yazıyı sevdiyseniz şu yazımıza da göz atabilirsiniz: telc Deutsch Sınavı Hangi Seviyelerde Yapılır?

telc Sınavları hakkında bilgi almak isterseniz DAS Akademie’ye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

telc hakkında aklınıza takılan bütün sorulara cevap bulabileceğiniz DAS Akademie telc Bilgi Deposu’nu ziyaret etmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Listen to “telc Hakkında Genel Bilgiler” on Spreaker.

%d blogcu bunu beğendi: