Yaz Kampı DAS Deutschcamp: Almancanın Kalbi Burada Atıyor!

DAS Zeitung olarak yazın, güneşin, denizin ve Almancanın kalbinin attığı yer, DAS Deutschcamp Almanca Yaz Kampı hakkında bir yazı hazırlamak istedik! DAS Akademie tarafından 20 yılı aşkın bir süredir düzenlenen DAS Deutschcamp bu sene de 19 Haziran – 24 Haziran 2022 tarihleri arasında Denizatı Tatil Köyü’nde gerçekleşti.

Yaz Kampı Deyince İlk Akla Gelen DAS Deutschcamp

DAS Akademie tarafından her yıl düzenlenen ve artık bir gelenek haline gelen Almanca Yaz Kampı DAS Deutschcamp İzmir ile çocuklar hem eğlenerek Almanca öğreniyor hem de doğanın içinde keyifli vakit geçiriyor.

Bir hafta boyunca tüm güne sığdırılmış onlarca etkinlik ve Almanca dersleri ile birlikte çocukların unutulmaz anılar biriktirdiği, hem yaşıtları hem de Almanca öğretmenleri ile birlikte kaliteli vakit geçirdiği bir yaz kampı fırsatı sunan DAS Deutschcamp İzmir, muhteşem doğası ve kampa uygun özellikleri ile İzmir’in şirin tatil beldesi Gümüldür’de bulunan Denizatı Tatil Köyü’nde düzenleniyor.

yaz-kampı-das-deutschcamp-buddys

DAS Deutschcamp İzmir çocuklar için birçok eşsiz deneyim sunmasının yanı sıra, bütün bir yıl şehir hayatı, okul ve dersler ile sıkılan çocuklar için bir tazelenme imkanı sunar. Yaz kampları çocuklara şehrin gürültüsünden ve ışıklarından uzak, şehir hayatının içinde deneyimlemediği muhteşem anılar vaat etmektedir. Temiz hava ve bol güneş, çocukların hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan tazelenmesini sağlar. Zamanlarını eğlenceli fiziksel aktivitelerle geçiren yaz kampı çocukların hayal güçleri ile yaratıcılıklarının gelişmesine izin verir.

DAS Deutschcamp İzmir ile çocuklar, okullarında öğrendikleri Almanca bilgilerini, dersler ve öğretmenleri ile tüm gün Almanca iletişim kurarak geliştirme fırsatı yakalıyor; eğlenceli aktiviteler ve Almanca derslerinin dengeli bir şekilde dağılımı sayesinde, Almanca eğitiminden keyif alarak Almanca’yı sevmeyi de öğreniyorlar.

Almanca kampıyla çocuklar bir hafta boyunca Almanca iletişim kurarak, yaşıtları ile birlikte eğlenerek Almancayı günlük hayatlarına taşıyor. Kampın en büyük avantajı da eğitimciler ve öğretmenlerin yalnızca Almanca konuşarak öğrencileri de Almanca konuşmaya teşvik etmeleri. Çocukların yeni bir dili öğrenirken karşılaştığı en büyük problem olan “konuşma cesareti” de bu kamp sayesinde öğrencilere aşılanmış oluyor.

Almanca Yaz Kampı DAS Deutschcamp 2022 Videosu

 

Bu yazıyı sevdiyseniz bunları da sevebilirsiniz: Almanca Yaz Kampları Hakkında Bir Röportaj

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: